Folklor Zajęcia

Wielkanocne rozmaitości w Kowalach Oleckich

W dniach 04-05.04.2014 roku w Kowalach Oleckich, wzorem lat ubiegłych, odbyły się warsztaty wielkanocne, których celem była popularyzacja pośród dzieci i młodzieży z terenu gminy tradycji wielkanocnych oraz elementów rękodzieła ludowego, a także stworzenie dzieciom możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób twórczy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury przy współpracy ze Świetlicą Środowiskową w Kowalach Oleckich.

W tym roku motywem przewodnim warsztatów były wielkanocne rozmaitości, w związku z czym wykonane przez dzieci prace były zróżnicowane pod względem zastosowanej techniki. Uczestnicy zajęć, pod fachowym okiem instruktorów, samodzielnie wykonywali kolorowe pisanki, rozmaite świąteczne stroiki, kartki oraz palmy wielkanocne. W realizację przedsięwzięcia, oprócz instruktorów, zaangażowała się także pani Jolanta Sawicka, która zaprezentowała uczestnikom zajęć rozmaite sposoby tworzenia wielkanocnych wianków oraz koszyków z wikliny papierowej.

Wykonane w ramach warsztatów prace będzie można podziwiać na specjalnie utworzonym stoisku podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.