SKFiR „KOWALAK” Wystawy

Wernisaż wystawy oraz memoriał w Kowalach Oleckich

W dniach 18-19 lipca mieszkańcy Kowali Oleckich i pobliskich miejscowości nie mogli narzekać na brak atrakcji, zarówno kulturalnych, jak i sportowych. W tych dniach odbył się wernisaż wystawy „Papież Jan Paweł II w filatelistyce i numizmatyce” oraz III Memoriał im. Zbyszka Nowickiego w piłce nożnej.

W piątek, 18 lipca entuzjaści filatelistyki i numizmatyki zgromadzili się w Galerii „Pod Skosem” w Gminnym Centrum Kultury, by uczestniczyć w wernisażu wystawy „Papież Jan Paweł II w filatelistyce i numizmatyce”. Prezes suwalskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Stanisław Łobacz oraz członek Polskiego Związku Filatelistów Włodzimierz Marczewski szczegółowo opowiedzieli zebranym o celu, który patronował wystawie, a także o poszczególnych eksponatach związanych z pontyfikatem, pielgrzymkami, beatyfikacją oraz kanonizacją Jana Pawła II. Ponadto z entuzjazmem opowiadali o swojej pasji związanej z kolekcjonowaniem monet i znaczków.

Natomiast w sobotnie popołudnie już po raz trzeci odbył się Memoriał im. Zbyszka Nowickiego w piłce nożnej, w którym zagrały drużyny: SKFiR „Kowalak” Kowale Oleckie, GKS „Rospuda” Filipów oraz LKS Banie Mazurskie. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W klasyfikacji generalnej zwycięzcą memoriału została drużyna „Rospuda” Filipów, drugie miejsce przypadło w udziale teamowi z Bań Mazurskich, zaś na trzecim stopniu podium stanął „Kowalak” Kowale Oleckie. Najlepszym piłkarzem memoriału został Bartłomiej Gużewski. Imprezę sportową zakończyła ceremonia wręczenia pamiątkowych pucharów.

Przedsięwzięcia zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak” przy współpracy z Polskim Towarzystwem Numizmatycznym, Polskim Związkiem Filatelistów, Pocztą Polską oraz Markiem Nowickim, pomysłodawcą wyżej wymienionych wydarzeń sportowo-kulturalnych.