Zajęcia

W te ferie nuda nam nie groziła!!!

Ferie zimowe w GCK i bibliotece w Kowalach Oleckich Jak co roku, Gminne Centrum Kultury i biblioteka zorganizowały dzieciom zajęcia w czasie ferii zimowych. Ostatnimi czasy zima jest tylko w nazwie i jako takie zabawy związane ze śniegiem nie wchodzą w rachubę. Dlatego też nasze zajęcia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, a ich uczestnicy mieli również w czym wybierać.

Każdy dzień przynosił coś nowego i interesującego. Tak było na przykład z zajęciami kulinarnymi, na których dzieci same przygotowywały owocowe szaszłyki w formie zwierzątek, ciasteczkowe lizaki cake pops i kulki mocy oraz figurki, pojazdy i pejzaże wykonane z kukurydzianych chrupek. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Ale nie tylko brzuszki były nasycone, wzmocniły się również mięśnie. Dzieci bardzo chętnie bawiły się w zabawy swoich rodziców i dziadków, takie jak kapsle, klasy, ślepa baba, ojciec Abraham i inne, zaczerpnięte z projektu „Mały Kolberg”. Wiele radości i emocji wzbudziła krajoznawcza gra planszowa „Szeska Kraina”, w której szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ponieważ gry planszowe cieszyły się dużym powodzeniem, niektóre z dzieci w trakcie zajęć plastycznych wykonały swoje plansze do gier. Ponadto malowały farbami i wydzierały z gazet upragnioną zimę oraz rysowały swoje ulubione zwierzątka. Jeden dzień był poświęcony w całość tańcom i śpiewom, a więc był hip hop, taniec z workiem, zabawy taneczne oraz karaoke w wydaniu indywidualnym, jak i grupowym. Nie zabrakło także zagadek i kalamburów.

Chociaż zajęcia kończyły się o godzinie trzynastej, większość uczestników jeszcze z nami zostawała, a ostatniego dnia wszyscy rezerwowali już miejsca na przyszłe takie ferie.