Imprezy

W Kowalach Oleckich zabrzmiały kolędy i pastorałki

W czwartek, 18 grudnia 2014 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem była popularyzacja pośród dzieci i młodzieży tradycji bożonarodzeniowych oraz znajomości najstarszych polskich kolęd i pastorałek. Przedsięwzięcie zostało skierowane do dzieci oraz młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Kowale Oleckie.

W wydarzeniu kulturalnym udział wzięli zarówno soliści, jak i młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne. Blisko przez trzy godziny, za sprawą uczestników przeglądu, w Gminnym  Centrum Kultury rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, głęboko zakorzenione w tradycji. Młodzież z artystycznym rozmachem zaprezentowała także zwyczaj kolędowania z turoniem i gwiazdą, cieszący się niegdyś bardzo dużą popularnością w okresie świątecznym. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Przegląd został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich przy współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.