Aktualności Zajęcia

W drugim tygodniu Wakacji z GCK nuda nam nie groziła

W drugim tygodniu wakacji z GCK przeprowadziliśmy z dziećmi zajęcia tak, aby pokazać dzieciom możliwość pożytecznego zagospodarowania wolnego czasu, poprzez udział w różnych atrakcjach i formach rozrywek oraz tworzeniu różnego rodzaju prac artystycznych.

Pierwszy dzień (poniedziałek) spędziliśmy bardzo aktywnie. Zaczęliśmy od rysowania kredą. Dzieci wykazały się ogromną  kreatywnością, tworząc różnego rodzaju rysunki i napisy. Następnie przeszliśmy do gry w kalambury, która miała na celu rozwijanie u dzieci wyobraźni i umiejętności kojarzenia. Pod koniec dnia bawiliśmy się w księżniczkę, smoka i rycerza (kamień, papier, nożyce) oraz zorganizowaliśmy zabawę, podczas której uczestnicy zajęć musiały wcielić się w rolę detektywów i szukać wskazówek, żeby na końcu znaleźć nagrodę, którą były słodkości.

Wtorek spędziliśmy na tworzeniu wyklejanek oraz lepieniu postaci z plasteliny. Efekty pracy młodych artystów były zdumiewające.

Środę zaczęliśmy dzień od zabawy robotami, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Resztę dnia spędziliśmy na graniu w rozmaite gry planszowe.

Czwartek zaczęliśmy warsztatami z podstaw nauki rysowania, które przeprowadziła Julia Bogdan. Następnie wyszliśmy na zewnątrz i bawiliśmy się, puszczając ogromne bańki. Dzień zakończyliśmy zajęciami ze śpiewania, które poprowadził Artur Lachowicz.

Ostatni dzień (piątek) dzieci spędziły czas tworząc pieski z wycinanek. Na zakończenie wakacji z GCK dzieci zaśpiewały piosenkę, której uczyły się przez dwa tygodnie wakacji.

Drogie Dzieci, mamy nadzieję, że podobały Wam się nasze propozycje, zmęczyłyście się troszkę, odpoczęłyście i zrelaksowałyście. Dziękujemy za poświęcony czas. Maciej Waluśkiewicz