Aktualności Filia Biblioteczna w Sokółkach

Rusza „Międzypokoleniowy rozrusznik”!!!


Jesteś ciekawy świata? Dysponujesz dobrą energią, czasem oraz chęcią zintegrowania się. Chcesz zrobić coś dobrego dla swojej miejscowości? W takim wypadku musisz do nas dołączyć!!! Od 01.07.2020 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Sokółkach zaczyna realizację projektu „Międzypokoleniowy rozrusznik”. Działania będą realizowane w Świetlicy Wiejskiej w Sokółkach.

Realizacja projektu ma na celu popularyzację pracy społecznej na rzecz miejscowości, aktywizację społeczno-kulturalną oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową mieszkańców wsi Sokółki poprzez odnowienie i dostosowanie pomieszczenia świetlicy pod realizację warsztatów kulinarnych, stworzenie oferty warsztatów, zajęć organizujących wolny czas mieszkańców, organizację imprezy integracyjnej w terminie 01.07.2020 – 31.10.2020.

Dobrem wspólnym, jakie pragną rozwijać realizatorzy działań, jest umiejętność wspólnej pracy na rzecz miejscowości i lokalnej społeczności. Przeprowadzone prace i działania związane z odnowieniem i dostosowaniem pomieszczenia świetlicy, warsztaty, zajęcia i impreza integracyjna mają nie tylko uatrakcyjnić czas wolny mieszkańców, ale przede wszystkim wpłynąć na budowę kapitału społecznego. Dołącz do projektu i zaraź nas swoją pozytywną energią w działaniu!

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Kowale Oleckie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.