Imprezy

Rockowe Kowale

W sobotę, 4 lutego 2012 roku w Kowalach Oleckich odbył się koncert pt. „Rockowe Kowale”, w którym wzięły udział młodzieżowe zespoły rockowe z terenu powiatu oleckiego i gołdapskiego. Głównym celem powyższej imprezy cyklicznie organizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich jest z jednej strony promocja amatorskich zespołów muzycznych, z drugiej zaś stworzenie im możliwości sprawdzenia swoich umiejętności przed szerszą widownią.

W koncercie wzięło udział sześć zespołów muzycznych, które oprócz coverów najpopularniejszych rockowych przebojów, zaprezentowały także utwory własnego autorstwa. Jako pierwsi wystąpili debiutanci: grupa GOK Arty z Wieliczek oraz podopieczni szkółki gitarowej z Kowali Oleckich. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentowały także grupy z dłuższym stażem funkcjonowania. Zespoły Why Not? oraz Follow Me z Kowali Oleckich dostarczyły publiczności solidną dawkę mocnych, rockowych brzmień. Ich występ poprzedziły solówki na gitarze elektrycznej w wykonaniu Dawida Zawadzkiego, gitarzysty z zespołu Follow Me. Na końcu wystąpiły dwie grupy z Gołdapi: Nostress oraz By Mystake. Mocną stroną obu zespołów był charyzmatyczny wokal oraz ciekawe aranżacje muzyczne, świadczące o bardzo wysokim poziomie artystycznym obu grup.

Stworzenie młodym wykonawcom możliwości występu przed szerszą publicznością jest bardzo ważne dla ich dalszego rozwoju. Z jednej strony zdobywają oni nowe doświadczenia, z drugiej zaś przełamują barierę psychiczną związaną z publicznymi występami.