Aktualności Filia Biblioteczna w Sokółkach Filia Biblioteczna w Stożnem Gminna Biblioteka Publiczna w Kowalach Oleckich

Publikacja „O czym szumi Cisowy Jar…”


Z dumą prezentujemy efekty działań zrealizowanych w ramach regionalnego Programu „Równać szanse 2019”. Projekt pod tytułem: „O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie” zakładał rozwój kompetencji społecznych młodzieży, aktywizację społeczno-kulturalną, integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, podniesienie poziomu wiedzy o swojej miejscowości, gminie.

Założenia projektu zostały zrealizowane poprzez zebranie przez uczestników przedsięwzięcia lokalnych legend, podań, historii niesamowitych i utrwalenie ich w postaci publikacji, którą mamy zaszczyt Państwu zaprezentować. Publikacja „O czym szumi Cisowy Jar…” dostępna jest w linku poniżej. Ponadto osoby zainteresowane otrzymaniem publikacji w wersji tradycyjnej (papierowej) serdecznie zapraszamy o kontakt pod numerem telefonu 87 523 70 59 w celu omówienia warunków udostępnienia.

Działania zrealizowane w ramach projektu: „O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie” współfinansowane są ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać szanse 2019” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

O czym szumi Cisowy Jar – pdf.