Imprezy

Obchody Święta Wiosny w Kowalach Oleckich

21 marca jest datą bardzo dobrze znaną zarówno dzieciom, jak i dorosłym, bowiem tego dnia obchodzimy początek kalendarzowej wiosny. W związku z powyższym, mimo niesprzyjającej aury, młodzież uczęszczająca na zajęcia do Gminnego Centrum Kultury postanowiła przygotować krótką część artystyczną, by w końcu pożegnać przedłużającą się zimę i z należytym szacunkiem przywitać upragnioną wiosnę.

Podczas imprezy młodzi artyści postanowili przypomnieć zgromadzonej publiczności wszystkie pozytywne aspekty wynikające z nadejścia wiosny. Te zaś najbardziej były widoczne w krótkich skeczach kabaretowych, które zostały zaprezentowane przez młodzieżowe grupy teatralne funkcjonujące przy Gminnym Centrum Kultury. Ponadto gościnnie na scenie wystąpiła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich.

Dodatkową atrakcją obchodów Święta Wiosny były pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowych grup tanecznych. Show, inspirowane stylistyką hip-hop i funky, szczególnie przypadło do gustu publiczności, która nagrodziła młode artystki gromkimi brawami. Ponadto podczas imprezy odbył się także recital Agaty Julii Prosińskiej, która zaprezentowała utwory muzyczne własnego autorstwa.