Z życia GCK

Obchody Jubileuszu Złotych Godów w Kowalach Oleckich

Pięć par małżeńskich z gminy Kowale Oleckie, w związku z obchodzonym przez nie Jubileuszem Złotych Godów, otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Odznaczeniami uhonorowani zostali: Irena i Bogusław Delegaczowie, Eugenia i Wacław Szwejserowie, Krystyna i Aleksander Waraksowie, Regina i Marian Zielińscy oraz Władysława i Franciszek Otto Barszczewscy.

Ceremonia wręczenia medali odbyła się w dniu 30 stycznia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kowalach Oleckich. Uroczystego odznaczenia jubilatów dokonali: wójt Helena Żukowska, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Bartczak oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alina Burzyńska. Wójt oraz przewodniczący Rady Gminy pogratulowali parom tak imponującego stażu małżeńskiego i życzyli im jeszcze wielu jubileuszów pożycia małżeńskiego.

Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi przeżyciami i wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat. Jubilaci opowiedzieli o okolicznościach, w jaki się poznali, a także o wypracowanej przez siebie recepcie na zgodny i udany związek.