Aktualności Zajęcia

O kłobuku, ogniku, wąpierzu i innych niesamowitych stworach Warmii i Mazur


Działania w drugim miesiącu projektu zakończyliśmy spotkaniem w Gminnej Bibliotece Publicznej, w której ugościła nas pani Beata Grudzińska. Na naszą prośbę opowiedziała nam kilka historii związanych z naszym regionem. Były to oczywiście podania oraz legendy. Pani  Beata rozpoczęła od przedstawienia rozmaitych istot pojawiających się w rozmaitych historiach niesamowitych. Następnie opowiedziała kilka lokalnych opowieści, co z całą pewnością wykorzystamy w pracy nad publikacją. Z zapartym tchem i w skupieniu wysłuchaliśmy tych podań, a następnie opowiedzieliśmy o tym ,że w swoim najbliższym otoczeniu także udało nam się dotrzeć do takich historii.

Po opuszczeniu biblioteki umówiliśmy się na kolejne spotkanie, podczas którego postaramy się spisać pierwsze opowieści niesamowite do historii. Już nie możemy się doczekać!!! Wiktoria Przekop

Działania realizowane w ramach projektu: „O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie” współfinansowane są ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać szanse 2019” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.