Aktualności Stożne

Natura nie truje, inspiruje…

W Stożnem ruszył projekt pod nazwą „Natura nie truje, inspiruje”, który jest współfinansowany ze środków Gminy w Kowalach Oleckich. „Stowarzyszenie Nasze Stożenki”, postanowiło szukać inspiracji do spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich pasji w naturze. Pragniemy zakochać się na nowo w naszym regionie i stworzyć m.in. spot promujący naszą piękną gminę.

W najbliższym czasie odbędą się spotkania tematyczne „Edukacja przez animację”, na których będziemy pracować nad ukazaniem naszego regionu z jak najlepszej strony, w końcu mamy się czym pochwalić, mieszkamy w jednym z najpiękniejszych regionów Polski. W ramach głównych działań projektu został wyprodukowany m.in. syrop z Mniszka Lekarskiego, który posiada szereg właściwości prozdrowotnych, jest to świetny produkt na kaszel, który przy tym smakuje wyśmienicie. Produkcja syropu była okazją do integracji międzypokoleniowej, ponieważ, przy zbiorach Mniszka Lekarskiego uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy wsi. Odbyły się także 72 lekcje nauki jazy konnej na Ranczu Arabians w Olecku, w których uczestniczyły dzieci z naszej gminy. O walorach tego sportu nie trzeba długo przekonywać. Dzięki jeździe konnej uczymy się szacunku do zwierząt i przyrody, kształtujemy prawidłową postawę ciała i zażywamy ruchu na świeżym powietrzu.

W sierpniu w godzinach wieczornych planujemy „kino pod gwiazdami” i wycieczkę dla dzieci i młodzieży. Organizujemy także spotkania teatralne, na których pracujemy nad sztuką, którą wystawimy na pikniki inauguracyjnym na zakończenie projektu. Teatra to idealna okazja do wykazania się swoimi talentami i praca nad własnymi emocjami. Zapraszamy wszystkich chętnych z terenu gminy Kowale Oleckie do współtworzenia tego przedsięwzięcia.