Imprezy

Muracki i Kuśmierski zagrali w Kowalach Oleckich

W czwartek, 14 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich gościnny koncert zagrali poeta, bard, autor tekstów Antoni Muracki oraz akordeonista Robert Kuśmierski. Koncert skierowany był do entuzjastów twórczości artystów oraz miłośników poezji śpiewanej.

Podczas występu muzycy zaprezentowali autorskie utwory, będące wizytówką wykonawców oraz ich artystycznym credo. Niekonwencjonalne teksty, charyzmatyczny wokal Murackiego oraz znakomity kunszt gry na akordeonie Kuśmierskiego wprowadziły zgromadzoną publiczność w zachwyt. Poszczególne utwory wykonawcy przeplatali rozmaitymi anegdotami na temat historii powstania piosenek oraz scenicznych doświadczeń muzyków. Ponadto artyści zaprezentowali także pieśni z repertuaru czeskiego poety i barda Jaromira Nohawicy, którego twórczość w naszym kraju Muracki i Kuśmierski propagują. Nie zabrakło także ciekawych dygresji o życiu czeskiego artysty.

Po koncercie za kulisami muzycy raz jeszcze spotkali się z publicznością, która podziękowała artystom za niezapomniany występ.