Aktualności Zajęcia

Moc atrakcji podczas Wakacji z GCK

Od poniedziałku 27 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich realizowane były zajęcia w ramach Wakacji z GCK. Pierwszego dnia tworzyliśmy teatr cienia i wykonywaliśmy niezbędne do niego kukiełki oraz elementy scenografii. Efekt końcowy pozytywnie zaskoczył wszystkich uczestników.

Drugiego dnia wakacji z GCK zorganizowaliśmy dzieciom zajęcia sportowo-rekreacyjne. Graliśmy w zbijaka, badmintona oraz w tenisa stołowego.

W środę oraz czwartek przeprowadzone zostały warsztaty nauki rysunku, które poprowadziła Julia Bogdan. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach mogły liczyć także na liczne atrakcje, jak: zajęcia muzyczne, kalambury, gry i zabawy rekreacyjne. Ponadto w środę starsza grupa biorąca udział  w zajęciach uczestniczyła w wyjeździe do Augustowa, gdzie zmierzyła się ze swoimi słabościami w parku linowym oraz poznała wirtualną rzeczywistość w VR Studio.

Piątek zaczęliśmy od zrobienia własnych gniotków. Samodzielne zrobienie własnych gniotków dostarczyło dzieciom wiele radości. Pierwszy tydzień wakacji z GCK zakończyliśmy zabawą robotami zbudowanymi z klocków lego. Maciej Waluśkiewicz