Imprezy

Moc artystycznych atrakcji podczas obchodów Dnia Dziecka w Kowalach Oleckich

W środę, 29 maja 2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich, wzorem lat ubiegłych, odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka. W związku z powyższym świętem młodzież uczęszczająca na zajęcia do GCK, pod okiem instruktorów, przygotowała część artystyczną, która została zadedykowana wszystkim dzieciom, tym młodszym i tym nieco starszym, zasiadającym na publiczności.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka bardzo ważnym punktem programu były pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowej grupy tanecznej „Na Maxa” oraz duetu „You & Me”, który tworzą Justyna Biśtyga i Magda Burzyńska. Dziewczęta zaprezentowały bardzo ciekawe układy choreograficzne, zachwycające dynamiką i oryginalnością. Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpił także młodzieżowy zespół muzyczny „Guitarland”, którego członkowie zaprezentowali swoje wokalno-instrumentalne umiejętności. Dodatkową atrakcją był debiut sceniczny Oliwiera Gulbierza, który zgodził się zagrać i zaśpiewać przed publicznością. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć zabawnych i pouczających inscenizacji oraz skeczy kabaretowych w wykonaniu osób uczęszczających na zajęcia teatralne. W tym roku młodzi aktorzy zaskoczyli wszystkich niebanalnym komizmem słownym oraz sytuacyjnym. Punktem kulminacyjnym programu tegorocznych obchodów Dnia Dziecka była prezentacja projektu taneczno-muzycznego opracowanego przez instruktorów: Izabelę Piotrowską oraz Krzysztofa Szczerbowskiego. W powyższym projekcie udział wzięła młodzież uczęszczająca na zajęcia taneczne i muzyczne do GCK. Widowisko to szczególnie przypadło do gustu publiczności, która nagrodziła artystów i instruktorów gromkimi brawami.

Oczywiście w tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć najserdeczniejszych życzeń, które pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich złożyli wszystkim dzieciom.