Aktualności Zajęcia

Młodzi dokumentaliści z werwą realizują kolejne działania


Okres kwarantanny w związku z pandemią koronawirusa spowodował, że młodzi  dokumentaliści musieli zawiesić część działań realizowanych w ramach Programu „Równać szanse” i ograniczyć się do tych, które można było wykonać w domowym zaciszu. W tym czasie, o ile to możliwe, szukali rozmaitych niesamowitych opowieści pośród bliższej i dalszej rodziny. W ten sposób udało się zebrać około dwudziestu historii!!! Osoby uzdolnione artystycznie mogły również wykonać ilustracje i grafikę do publikacji. Niektóre z nich okazały się rewelacyjne, inne wymagają jeszcze dopracowania, ale młodzież jest coraz bliżej wydania swojej pierwszej publikacji!

Dokumentalistom udało się również ponownie rozpocząć pracę w poszczególnych grupach, dzięki czemu część zespołu odpowiedzialna jest za korektę i składanie publikacji, zaś druga grupa pracuje nad sfilmowaniem wybranej opowieści. Z niecierpliwością czekamy na efekty ich pracy.

Działania realizowane w ramach projektu: „O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie” współfinansowane są ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać szanse 2019” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.