Imprezy

Mikołajki w GCK

W piątek, 5 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich odbyła się impreza mikołajkowa, w trakcie której mieliśmy okazję zobaczyć aktorskie, taneczne oraz muzyczne umiejętności młodzieży uczęszczającej na zajęcia artystyczne, organizowane przez Gminne Centrum Kultury. Przedsięwzięcie to skierowane jest do najmłodszych mieszkańców gminy, którzy rokrocznie biorą w nim aktywny udział.

Podczas imprezy przed publicznością wystąpiły młodzieżowe grupy teatralne oraz taneczne. Dodatkową atrakcją był występ Magdy Burzyńskiej i Justyny Biśtygi, które tego dnia pochwaliły się swoimi wokalnymi umiejętnościami. Najmłodsze dzieci zaprezentowały inscenizację pt. „W pustyni i w puszczy”, natomiast starsze grupy przedstawiły skecze kabaretowe z repertuaru najpopularniejszych polskich grup kabaretowych. Pomiędzy występami aktorskimi mieliśmy okazję zobaczyć taneczne popisy w wykonaniu młodzieży, która zaprezentowała skomplikowane układy choreograficzne opracowane przez Justynę Biśtygę, instruktorkę tańca nowoczesnego. Podczas imprezy gościnnie wystąpili także podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Kowalach Oleckich, którzy pod opieką Barbary Kujałowicz przedstawili najpopularniejsze bajki.

– Imprezy takie jak ta są znakomitą okazją do zaprezentowania aktorskich, muzycznych i tanecznych umiejętności dzieci, które podczas prób i występów uczą się przełamywania strachu przed publicznymi występami. Zdobyte przez nie umiejętności z całą pewnością przydadzą im się w przyszłości – mówi Janina Szczęsna, animatorka kultury z Gminnego Centrum  Kultury w Kowalach Oleckich.