Imprezy

Mikołajki na wesoło w Kowalach Oleckich

W czwartek, 6 grudnia 2012 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich odbyła się impreza mikołajkowa, w trakcie której mieliśmy okazję zobaczyć umiejętności aktorskie, taneczne i muzyczne dzieci uczęszczających na zajęcia artystyczne organizowane przez Gminne Centrum Kultury. Przedsięwzięcie to skierowane jest do najmłodszych mieszkańców gminy, którzy rokrocznie biorą w nim aktywny udział.

Podczas imprezy przed publicznością wystąpiły trzy młodzieżowe grupy teatralne oraz dwa zespoły taneczne. Dodatkową atrakcją był występ Agaty Julii Prosińskiej, która zaprezentowała utwory muzyczne własnego autorstwa. Najmłodsze dzieci zaprezentowały inscenizację pt. „W oczekiwaniu na św. Mikołaja”, natomiast starsze grupy przedstawiły skecze kabaretowe z repertuaru najpopularniejszych polskich grup kabaretowych. Pomiędzy występami aktorskimi mieliśmy okazję zobaczyć taneczne popisy dziewcząt z zespołów tanecznych, które zaprezentowały skomplikowane układy choreograficzne opracowane przez Agatę Zientarską, instruktorkę  tańca nowoczesnego.

– Imprezy takie jak ta są znakomitą okazją do zaprezentowania aktorskich, muzycznych i tanecznych umiejętności dzieci, które podczas prób i występów uczą się przełamywania strachu przed publicznymi występami. Zdobyte przez nie umiejętności z całą pewnością przydadzą im się w przyszłości – mówi Janina Szczęsna, animator kultury z Gminnego Centrum  Kultury w Kowalach Oleckich.