Aktualności Z życia GCK

Małżeństwa na medal! Złote Gody w gminie Kowale Oleckie

Siedem par małżeńskich z gminy Kowale Oleckie otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczeniami uhonorowani zostali: Jadwiga i Romuald Lucjan Brodowscy, Danuta i Józef Niesterowowie, Irena i Tadeusz Piotr Ordowscy, Halina i Jan Późniakowie, Irena i Dionizy Szymulewscy, Henryka i Zbigniew Ryszard Walendowie oraz Aniela i Kazimierz Zacharowie. Pary te świętowały 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Ceremonia wręczenia medali odbyła się w dniu 08 lutego 2019 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kowalach Oleckich. Uroczystego odznaczenia jubilatów dokonali: wójt Krzysztof Locman, przewodnicząca Rady Gminy Teresa Truchan, sekretarz Teresa Kołodzińska-Sieńko oraz kierownik USC Jolanta Guziewska. Wójt oraz przewodnicząca Rady Gminy pogratulowali parom tak imponującego stażu i życzyli im jeszcze wielu jubileuszów pożycia małżeńskiego.

Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi przeżyciami i wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat. Jubilaci opowiedzieli o okolicznościach, w jaki się poznali, a także o wypracowanej przez siebie recepcie na zgodny i udany związek.

 

USC Kowale Oleckie