Imprezy SKFiR „KOWALAK”

Dobry humor i znakomita zabawa podczas I Kowalskiej Familiady

W niedzielę, 2 czerwca 2013 roku na stadionie gminnym w Kowalach Oleckich odbyła się I Kowalska Familiada, w której udział wzięli mieszkańcy gminy. Celem imprezy sportowej była popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz rozmaitych dyscyplin sportowych zarówno pośród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Uczestnikom I Kowalskiej Familiady zapewniono moc atrakcji, podczas których mogli oni nie tylko sprawdzić stan kondycji fizycznej i wziąć udział w konkurencjach sportowych, ale także wykazać się umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi i tanecznymi. Oprócz indywidualnych konkurencji sportowych, odbyły się także rozgrywki rodzinne, w których uczestniczyły całe rodziny. Poza tym na stadionie rozegrany został mecz piłkarski synowie kontra ojcowie, który zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść drużyny synów. Laureaci poszczególnych konkurencji, oprócz pamiątkowych medali, otrzymali także drobne upominki.

Podczas I Kowalskiej Familiady odbył się także Festiwal piosenki sportowo-wakacyjnej, podczas którego uczestnicy imprezy mogli wykazać się umiejętnościami wokalnymi, oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy tanecznej „Na Maxa”. Poza tym utworzone zostało artystyczne atelier, gdzie malowano twarze i rysowano portrety. Dodatkową atrakcją podczas festynu były dmuchane zabawki, trampolina oraz zjeżdżalnia.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Kowaliki”, Uczniowski Klub Sportowy „Kowalak” oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak”.