GCK Kowale Oleckie

Plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego, co znajdziemy wokół. Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Naszym celem jest stworzenie pozytywnej alternatywy dla wielu niewłaściwych sposobów życia i zachowania dzieci i młodzieży.

10487592_863231487072641_1990411297081005942_n

Podczas zajęć plastycznych próbujemy wyzwolić w dzieciach i młodzieży ukryte zdolności artystyczne poprzez prace plastyczne, techniczne oraz różnego rodzaju warsztaty umożliwiające odkrywanie siebie, własnej wrażliwości, estetyki, postrzegania otaczającego świata.

Warsztaty (1)

W GCK  obecnie funkcjonują dwie grupy plastyczne gimnazjalna oraz młodsza. Warsztaty artystyczne organizowane przez GCK (wielkanocne, bożonarodzeniowe, zaduszkowe, andrzejkowe) skupiają ilość dzieci i młodzieży, a dodatkowym elementem takich warsztatów jest udział twórców i rodziców. Wyniki pracy twórczej uczestników zajęć można oglądać w Galerii "Pod Skosem", mieszczącej się w Gminnym Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.

 

Bombax Theme designed by itx