GCK Kowale Oleckie

Teatr to wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy na tematy, które dzieci i młodzież interesują, a także do rozwijania integracji z rówieśnikami. Młody człowiek zaczyna wierzyć we własne siły – bo robiąc coś, co mu się podoba, prawdopodobnie dość szybko zacznie mu to wychodzić. W ten sposób zaszczepiamy w dzieciach także chęć do nauki, do próbowania i eksperymentowania. Trudno o lepszy bagaż doświadczeń na przyszłe dorosłe życie.

IMG_0791

Dekoracje teatralne oraz kostiumy wykonywane są podczas zajęć plastycznych, w których dzieci również chętnie biorą udział. Z przygotowanymi spektaklami staramy się wyjść na zewnątrz, tzn. gościnnie co roku pokazujemy przygotowane sztuki pensjonariuszom DPS w Kowalach Oleckich oraz korzystamy z zaproszeń na przeglądy teatralne lub występy w sąsiednich Domach Kultury.

11377078_935176856544770_4954505661035043330_n

Zajęcia teatralne  w Gminnym Centrum Kultury  istnieją od początku funkcjonowania instytucji. Obecnie przy GCK funkcjonują cztery grupy teatralne. Młodsze pokolenie w swym repertuarze przedstawia inscenizacje bajek oraz krótkich scenek humorystycznych. Natomiast młodzież gimnazjalna preferuje scenki kabaretowe i w nich się spełnia.

Dodaj komentarz

Bombax Theme designed by itx