Z takimi hasłami na chorągiewkach wychodziły z biblioteki 5 czerwca nasi najmłodsi czytelnicy. W związku z przypadającym w tych dniach Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, gminna biblioteka jak co roku gościła w swoich progach małych słuchaczy literatury.  Najpierw Tupcio Chrupcio i Prosiaczek przykuły uwagę swoimi przygodami, a następnie na życzenie dzieci przypomnieliśmy książeczkę o strażakach. Następnego dnia odwiedziły nas „starszaki”, by posłuchać polskiej legendy o „Rycerzach śpiących w Tatrach”. Aby poczuć atmosferę dawnych czasów, wszystkie dzieci dostały korony na głowę. Później było nieco zabawniej. Po wysłuchaniu wiersza o „Królewnie Śmieszce”, dzieci zrobiły maraton śmiechu. W bibliotece rozbrzmiewały cieniutkie chi, chi i grube cha, cha, a u niektórych przeciągłe uhuuu… .

Galeria zdjęć: