Urząd Gminy Kowale Oleckie oraz Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zapraszają na Festiwal Kultury Ludowej, który odbędzie się 04 sierpnia 2018 roku na placu targowym przy ul. Witosa w Kowalach Oleckich.

Program imprezy:

1400 – 1600  – Animacje dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy rekreacyjne, malowanie twarzy.

1600 – 1900 – Występy zespołów folklorystycznych i folkowych: Zespołu Pieśni i Tańca „Rossijana” z Czerniachowska, Zespołu „Pałuki” z Kcyni, Zespołu „Sami Swoi” z Tomaszowa Mazowieckiego, Kapeli „Przeroślaki” z Przerośli.

1900 – 2200 – Zabawa przy muzyce popularnej.

2200 –  Zakończenie festiwalu.

Dodatkowe atrakcje:

Zjeżdżalnie, trampoliny, zabawki rekreacyjne dla dzieci, animacje, konkursy z nagrodami, stoiska z rękodziełem ludowym, stoiska promujące zasoby naturalne, szlaki turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, żywność ekologiczną.

Działanie realizowane jest  w ramach projektu „Twórcze aktywności GCK – cykl wydarzeń kulturalnych w gminie Kowale Oleckie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Patronat medialny: "Gazeta Olsztyńska", "Głos Olecka".