Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Kowale Oleckie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Koło Gospodyń Wiejskich w Stożnem oraz Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich od 01.09.2017 roku realizują projekt: "Śpiewa, tańczy, recytuje… Koło Gospodyń Wiejskich – kontynuacja". Zadanie ma na celu popularyzację pracy na rzecz miejscowości, aktywizację oraz integrację społeczną i międzypokoleniową mieszkańców gminy Kowale Oleckie poprzez realizację rozmaitych przedsięwzięć na rzecz miejscowości, a także rozmaitych działań artystycznych i rekreacyjnych w ramach funkcjonowania Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Stożne. W ramach projektu realizowane są działania:
  • zagospodarowanie przestrzeni: posadzenie drzewek i krzewów, odnowienie ławek, postawienie altanki, prace porządkowe na rzecz miejscowości;
  • organizacja cotygodniowych zajęć artystycznych;.
  • realizacja otwartych warsztatów artystycznych (andrzejkowych, zaduszkowych, bożonarodzeniowych;
  • organizacja warsztatów kulinarnych, podczas których uczestniczki projektu będą sporządzały specjały kuchni regionalnej, a także konkursu kulinarnego;
  • organizacja imprezy integracyjnej dla mieszkańców wsi;
  • wyjazd do teatru na wybrane przedstawienie teatralne oraz przygotowanie i wystawienie przedstawienia teatralnego przed lokalną społecznością.
W ostatnim tygodniu września mieszkańcy Stożnego pracowali nad zagospodarowaniem przestrzeni wokół świetlicy wiejskiej. Już niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć efekty ich pracy.

Galeria zdjęć: