Dołącz do projektu!!!

1 września 2017

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Kowale Oleckie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Koło Gospodyń Wiejskich w Stożnem oraz Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zapraszają do wzięcia udziału we projekcie: "Śpiewa, tańczy, recytuje… Koło Gospodyń Wiejskich – kontynuacja". Realizacja projektu ma na celu popularyzację pracy na rzecz miejscowości, aktywizację oraz integrację społeczną i międzypokoleniową mieszkańców gminy Kowale Oleckie poprzez realizację rozmaitych przedsięwzięć na rzecz miejscowości, a także rozmaitych działań artystycznych i rekreacyjnych w ramach funkcjonowania Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Stożne. W ramach projektu przeprowadzone zostaną takie działania, jak:
  • zagospodarowanie przestrzeni: posadzenie drzewek i krzewów, odnowienie ławek, postawienie altanki, prace porządkowe na rzecz miejscowości;
  • organizacja cotygodniowych zajęć artystycznych;.
  • realizacja otwartych warsztatów artystycznych (andrzejkowych, zaduszkowych, bożonarodzeniowych);
  • organizacja warsztatów kulinarnych, podczas których uczestniczki projektu będą sporządzały specjały kuchni regionalnej, a także konkursu kulinarnego;
  • organizacja imprezy integracyjnej dla mieszkańców wsi;
  • wyjazd do teatru na wybrane przedstawienie teatralne oraz przygotowanie i wystawienie przedstawienia teatralnego przed lokalną społecznością.
Zapisy prowadzone są do 22.09.2017 roku w Świetlicy Wiejskiej w Stożnem lub pod numerem telefonu: 87 523 70 56.