Aktualności Zajęcia

Młodzi dokumentaliści poznają dobre praktyki


W środę, 29 lipca młodzi dokumentaliści w ramach działań projektowych udali się do Augustowa. Wyjazdowi przyświecały następujące cele: poznanie dobrych praktyk, integracja zespołu projektowego, poznanie nowinek technologicznych.

W ramach wyjazdu młodzież spotkała się z młodymi, przedsiębiorczymi osobami, które opowiedziały swoje historie związane z wyborem drogi zawodowej. Okazało się, że wykonywany zawód nie musi być nudny oraz szablonowy, zaś mieszkanie w małej miejscowości nie musi determinować drogi zawodowej. Następnie uczestnicy projektu mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami w parku linowym, gdzie wykazali się sprawnością fizyczną, determinacją oraz umiejętnością pracy zespołowej. Ponadto widoczne było, jak młodzież wspierała się wzajemnie, dzięki czemu trasa nie sprawiła im większych trudności. Dużo pozytywnych emocji wywołała wizyta w Studiu VR, gdzie uczestnicy projektu mogli poznać świat wirtualny i stać się częścią gry.

Przedsięwzięcie pozwoliło na złapanie oddechu przed realizacją kolejnych działań projektowych oraz na spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Działania realizowane w ramach projektu: „O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie” współfinansowane są ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać szanse 2019” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.