Imprezy

Młodzież z Kowali Oleckich powitała nową porę roku

Pierwszy Dzień Wiosny – to hasło wywołuje u wszystkich uśmiech na twarzy! Wiosna… czyli ciepły wiatr, dużo słońca i coraz więcej zieleni wokół. Zaczynają pojawiać się liście na drzewach i kwitnąć pierwsze kwiaty. Przyroda budzi się do życia!

Jak co roku, młodzież z gminy Kowale Oleckie przygotowała z tej okazji część artystyczną, by w ten sposób wyrazić radość płynącą z nadejścia nowej pory roku. Wzorem lat ubiegłych, młodzi artyści postawili na nieskrępowaną normami ekspresję oraz humor i dobrą zabawę. Te ostatnie szczególnie były widoczne w przygotowanych przez nich przedstawieniach i skeczach kabaretowych, w których komizm sytuacyjny przeplatał się z komizmem słownym. Młodym aktorom udało się rozbawić publiczność, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Oprócz grup teatralnych funkcjonujących przy Gminnym Centrum Kultury, wystąpili również podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Kowalach Oleckich, którzy postanowili przywitać wiosnę przedstawieniem i piosenką.

Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowych grup tanecznych funkcjonujących przy GCK: „Na Maxa”, „Szał”, „One & On” oraz „Kolorowi Tancerze”. Show, inspirowane stylistyką dancehall i funky, przygotowane zostało przez instruktorkę tańca nowoczesnego Justynę Biśtygę. Podczas imprezy gościnnie wystąpiły grupy taneczne ze Świętajna.

– Imprezy takie jak ta dają młodzieży możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, przez co zdobywa ona nowe doświadczenia i uczy się przełamywania barier oraz własnych słabości. Z występu na występ poszerzają one zakres środków artystycznego wyrazu, co bardzo dodrze rokuje na przyszłość – mówi Justyna Biśtyga.