Filia Biblioteczna w Stożnem Imprezy SKFiR „KOWALAK”

Mieszkańcy Stożnego bawili się na pikniku rodzinnym

W sobotę, 27 lipca na boisku w Stożnem odbył się sportowy piknik rodzinny, w którym aktywny udział wzięły dzieci oraz dorośli ze Stożnego oraz z pobliskich miejscowości. Celem imprezy sportowej była popularyzacja pośród uczestników zabawy sportu, aktywnego wypoczynku oraz zdrowego stylu życia.

Imprezie sportowo-rekreacyjnej patronowało hasło: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, w związku z powyższym tego dnia nie mogło zabraknąć rozmaitych konkurencji sportowych skierowanych zarówno do indywidualnych uczestników, jak i całych rodzin. Konkurencje indywidualne odbyły się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Biorącym w nich udział zawodnikom nie zabrakło determinacji i woli walki. W konkurencji bieg w worku na najwyższym stopniu podium stanęli Kacper Jaworski oraz Kamil Grabowski, drugie miejsce w rywalizacji zajęli Bartek Giedrojć oraz Dawid Hryczko, zaś na trzecim miejscu uplasowali się Cyprian Giedrojć i Damian Maciejewski. W konkurencji hokej na trawie pierwsze miejsce zajęli Kacper Jaworski oraz Tomasz Grabowski, drugie miejsce przypadło w udziale Zuzannie Nalewajko i Kamilowi Grabowskiemu, zaś trzecie – Patrycji Iwanickiej oraz Julii Nalewajko. W konkurencji slalom z przeszkodami najlepszy czas uzyskali Kacper Jaworski oraz Damian Maciejewski, drugie miejsce przypadło w udziale Zosi Kozłowskiej i Kamilowi Grabowskiemu, zaś trzecie – Wiktorii Jaworskiej oraz Dawidowi Hryczko. W rzucie pluszakiem pierwsze miejsce zajęli Tomasz Grabowski oraz Kacper Jaworski, na drugim miejscu uplasowali się Dawid Hanc i Kamil Grabowski, zaś na trzecim – Wiktoria Małach, Jakub Okrągły, Jakub Sawicki, Cyprian Giedrojć oraz Damian Maciejewski. Następnie rozegrane zostały konkurencje drużynowe, w których najlepszą okazała się być drużyna o nazwie Blondasy, na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się drużyna Jaworskich, zaś na trzecim – Giedrojciów oraz Kocic. Laureaci poszczególnych miejsc otrzymali medale.

Część sportowo-rekreacyjną zakończył mecz piłki nożnej synowie kontra ojcowie, któremu towarzyszyły duże emocje. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, o czym świadczy wynik 4:4. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Oprócz konkurencji sportowo-rekreacyjnych, podczas pikniku rodzinnego odbyły się także warsztaty taneczne oraz konkurs wokalny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym malowano twarze. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci było ognisko i słodki poczęstunek.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez mieszkańców Stożnego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej i Rekreacji „Kowalak”.